19 Şubat 2009 Perşembe

her telden

Babannemiz ben kayın annemin üst katında oturuyorum. Kendisi rahatsız olduğu için çok sık çıkmaz bize geldiği zaman çocukları sever öper bende bu fırsatı bulmuşken hemen resimlerini çektim. Betül babanneyi çok seviyor babannede onu betül'e bir gün pantolon giydirdim. Ben bu pantalonu giymek istemiyorum ammma nasıl ağlıyor kızım çok güzeloldu pantalonun komşuya gidip gelicez 10 dakika gidip gelelim çıkartıcam yok ne söylesen fayda yok ağlaya ağlaya sokağa çıktık sen babanneyi gördü aman Allahım sanki çocuğu kesmişsin nasıl ağlıyor (annem ağlatma kızım yazık dedi ) benim gayem de onun her dediği olmasın! ((amma ne yazık )) dedim hadi eve gidip çıkartalım madem istemiyorsun. Eve çıkıyoruz sokak inliyor babannecim ne olur sende gel annem geldi neden ağlıyorsun kızım, anlattık bu şekilde oldu diye annem Allah kolaylık versin kızım sana bir pantalon için bu kadar ağlanırmı ... Aradan bir gün geçti ve çok ağladığı giymek istemediği pantalonunu giymek istedi ben de şimdi ben izin vermiyorum dedim......


Adettir ya yeni evlenen çiftleri yemeğe davet ederler halamlar sağ olsun ( ali ve ceydayı )davet edince benide çağırdılar bende koşa, koşa gittim hep birlikte gülmeler, konuşmalar çok güzel akşamlar geçiyor. Bu güzel akşamları kaçıramazdım nede olsa ((görümceyim ya ))) şaka tabiki eskiden çok kalabalık bir aile olunca akşamlar kalabalık, yemekler çok güzel geçerdi şimdi olduk çekirdek aile ((çok özledim çok ))))eski çocukluk genç kızlık yıllarımı bütün yeğenler hep bir arada olmayı çok duygulandımmmmm. Masaya sığmayınca yer sofrası yaptık . Yer sofrasını da özlemişim...... Kendimi çok yaşlı hissettim ................

Eşim ve kardeşim her konuda didişirler amaaa asla birbirlerinden ayrı duramazlar. Songü'lün en ufak bir şeyinde ilk olarak eşim koşar baldızını çok sever songül kereme matematik dersi verdiği için her hafta gelince bizim evde birer küçük çocuk gibi boğuşurlar çocuklarda onlara katılınca evde şenlik var. Songü'lü ben büyüttüm sayılır aramızda 10 yaş var benim hiç büyümeyen bebeğim sanki ona bir şey olunca tıkanıyorum ve nefes alamıyorum eşim ona ne denli düşkün olduğumu bildiği için songülün her şeyinle didişir sevgi çerçevesinde hala küçük birer çocuk gibiler....6 yorum:

CANDAN TARİFLER dedi ki...

SELAMLAR İLK ZİYARETİM BİRAZ GEZDİM KIZINA GELİNCEDE PANTOLON İÇİN FENA YIRTMIŞ KENDİNİ :)NEYSE SIK SIK KARŞILAŞMAK ÜMİDİ İLE:)

YAVRU KUŞUN ANNESİ ANNEKUŞ(*YASEMİN*) dedi ki...

Kız kardeş çok güzel birşey valla.
Hayatta büyük destek her zaman.

Yaren dedi ki...

Ne güzel bende cok severim sevdiklerimle kalabalik sekilde bir araya gelmek.Doyulmaz öyle güzel zamanlara.Sengülcüm msn e sana yazi birakmistim bir cevap gelmedi.Sanirim ulasmadi sana bir sekilde.Ayni sekilde diyer baska arkadasimda da oldugundan belki sanada ulasmamistir diye düsündüm.Sevgilerimi birakiyorum sana canim:)

şengül dedi ki...

candan hoş geldin canım çok mutlu oldum gelişinle her zaman beklerim

şengül dedi ki...

yasemin kesinlikle sana katılıyorum bir kız kardeş herkese gerekli kardeşim iyiki olmuş Allah uzun ömür versin bütün kardeşlere.

şengül dedi ki...

yarenim canım Allah sevdiklerimizden ayırmasın canım sana kucak dolusu selamlar.